ارتقا‌

گروه فودل آماده است تا سامانه‌های آموزش مجازی و الکترونیکی شما را از نسخه های قدیمی مودل به نسخه های جدید مودل سری ۳ ارتقا دهد. با توجه به توسعه روزبه‌روز سیستم مدیریت یادگیری مودل و ظهور امکانات به‌روز در دنیای آموزش مجازی در کنار تکنولوژی‌های جدید در دنیای اینترنت و رایانه،‌ ضرورت به‌روز‌رسانی سامانه‌های آموزشی بیش از پیش واضح می‌شود. با ارتقا به نسخه‌های جدید یادگیری را تسهیل و لذت‌بخش‌تر کنید.

چرا ارتقا به مودل سری ۳ ؟

 • اولین و مهمترین دلیل: امنیت

  جدیدترین بسته‌ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی بر روی آخرین نسخهٔ مودل اعمال شده است. همیشه توصیه می‌شود که نسخهٔ مودل خود را به‌روز نگاه دارید.

 • نوشتن در تالار گفتگو بدون خروج از صفحه

  در این نسخه بهبودهای فراوانی روی ماژول تالار گفتگو صورت گرفته است. از جمله اینکه برای نوشته یک مطلب جدید در تالار گفتگو نیازی نیست یک صفحهٔ مجزا را بارگیری کنید. بلکه در همان صفحهٔ جاری و در هنگام خواندن مطالب در تالار گفتگو، می‌توانید به هر کدام از مطالب پاسخ دهید یا اینکه یک مباحثهٔ جدید را شروع کنید.

 • ستاره‌دار کردن مباحثات در تالار گفتگو

  با استفاده از این قابلیت، می‌توانید مباحثاتی که برایتان اهمیت بیشتری دارد را در تالار گفتگو ستاره‌دار کنید. مباحثات ستاره‌دار به‌صورت مجزایی نمایش داده می‌شوند.

 • پاسخ‌دادن به مطالب تالار گفتگو به‌صورت خصوصی

  یکی از امکانات دیگری که در نسخهٔ ۳٫۷ به مودل اضافه شده است، امکان ارسال یک پاسخ خصوصی در پاسخ به مطالب تالار گفتگو است. اساتید می‌توانند در پاسخ به مطلبی که یکی از شاگردان در تالار گفتگو مطرح کرده است، یک متن خصوصی برای آن شاگرد بنویسند. این متن تنها توسط استاد و شاگرد قابل مشاهده خواهد بود.

 • بهبودهای فراوان دیگر صورت‌گرفته در تالار گفتگو

  تغییرات صورت‌گرفته در تالار گفتگو محدود به موارد بالا نیستند. بهبودهای فراوانی در تالار گفتگو صورت گرفته است نظیر قابلیت مرتب‌کردن لیست مباحثات، مدرن‌تر شدن نمایش مباحثات و همچنین بهبود میزان دسترسی‌پذیری مباحثات تالار گفتگو.

 • اضافه شدن یک فضای شخصی به پیام‌رسان مودل برای پیام‌های پیش‌نویس

  اضافه‌شدن یک قسمت جدید در پیام‌رسان مودل برای ذخیرهٔ پیام‌های شخصی. در این نسخه کاربران می‌توانند با ارسال پیام به خود، مطالب مهم و مفید را نگهداری کنند.

 • بهبودهای فراوان دیگر صورت‌گرفته در پیام‌رسان

  پیام‌رسان مودل در نسخهٔ ۳٫۷ باز هم بهبود داده شده است. از جمله جایگزینی نمای سیستم پیام‌رسان با یک ابزارک جدید، هایلایت کردن متن مورد جستجو در پیام‌ها، پاک‌سازی HTML های موجود در پیام‌ها بر اساس پیکربندی‌های امنیتی، طراحی یک صفحهٔ جدید برای پیکربندی تنظیمات مربوط به سیستم پیام‌رسان، و امکان تعیین اینکه به‌صورت پیش‌فرض پیام‌ها با فشردن کلید Enter ارسال شوند یا خیر.

 • اضافه‌کردن فیلدهای سفارشی به درس‌ها

  در این نسخه می‌توانید علاوه‌بر فیلدهای استانداردی که درس‌ها دارند، یک سری فیلدهای سفارشی برای درس‌ها تعریف کنید. این فیلدها در صفحهٔ تنظیمات درس‌ها نمایش داده می‌شوند و از آنها می‌توان برای نمایش دادن اطلاعات اضافی مهم در مورد درس‌ها به کاربران استفاده کرد.

 • و ده‌ها قابلیت جدید دیگر...

  تغییرات نسخهٔ ۳٫۷ محدود به موارد بالا نیست. از جمله سایر تغییرات می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • نمایش داده شدن مهلت ارسال مطالب در تالار گفتگو در تقویم
  • امکان انتخاب اینکه نام فردی که تکلیف را نمره داده است به شاگردان نمایش داده نشود
  • اضافه شدن پشتیبانی از LTI 1.3
  • اضافه شدن وب‌سرویس‌های جدید
  • و …

مهاجرت به مودل

انتقال درس‌ها و دوره‌های موجود از سایر سیستم‌ها به مودل می‌تواند پر هزینه و دلهره‌آور باشد. انتقال محتواهای درسی به صورت دستی نیز بسیار زمان‌بر و غیر عملی است.سیستم مهاجرت محتوا به مودل می‌تواند در زمان کوتاهی و با کیفیت بالا، محتوای درسی شما را از سایر سیستم‌های مدیریت یادگیری به مودل وارد کند.

فرایند تبدیل دوره‌های درسی

سیستم مدیریت یادگیری موجود
(محتوای موجود)
سیستم انتقال محتوا
(عملیات تبدیل محتوا)
مودل
(بازبینی و ویرایش)
(فعال‌سازی درس‌ها)

توصیهٔ ما به شما

اهداف و نگرانی‌هایتان را با ما در میان بگذارید. ما به شما کمک می‌کنیم تا سریع‌تر و بهتر به مقصد برسید. رسیدن به نتایج مطلوب، نیازمند داشتن طرح و استراتژی است. ما در کنار شما خواهیم بود تا قالب مناسب با نیازمندی‌های تبدیل درس شما را طراحی کنیم و سپس فرایند تبدیل را برایتان انجام خواهیم داد.