ارتقا‌

گروه فودل آماده است تا سامانه‌های آموزش مجازی و الکترونیکی شما را از نسخه‌های قدیمی مودل به نسخه‌های جدید مودل سری ۴ ارتقا دهد. با توجه به توسعه روزبه‌روز سیستم مدیریت یادگیری مودل و ظهور امکانات به‌روز در دنیای آموزش مجازی در کنار تکنولوژی‌های جدید در دنیای اینترنت و رایانه،‌ ضرورت به‌روز‌رسانی سامانه‌های آموزشی بیش از پیش واضح می‌شود. با ارتقا به نسخه‌های جدید، یادگیری را تسهیل و لذت‌بخش‌تر کنید.

چرا ارتقا به مودل سری ۴ ؟

 • اولین و مهمترین دلیل: امنیت

  جدیدترین بسته‌ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی بر روی آخرین نسخهٔ مودل اعمال شده است. همیشه توصیه می‌شود که نسخهٔ مودل خود را به‌روز نگاه دارید.

 • نمایش تاریخ‌ها و تکمیل فعالیت

  در نسخهٔ ۳٫۱۱ می‌توان تاریخ‌های فعالیت‌ها و شرایط تکمیل فعالیت‌ها را در صفحهٔ درس نمایش داد. این موارد در صفحهٔ هر فعالیت هم می‌توانند نمایش داده شوند.

 • جعبه ابزار دسترس‌پذیری

  با استفاده از قابلیت بررسی دسترس‌پذیری محتوای درس (که توسط آزمایشگاه آموزشی بریکفیلد توسعه داده شده است) می‌توان مشکلات مربوط به دسترس‌پذیری در درس را پیدا کرد. محتوای درس تحلیل می‌شود و مشکلات پیدا شده به استاد درس نمایش داده می‌شود تا بتواند آنها را برطرف کند. همچنین در صفحهٔ اصلی درس، فعالیت‌هایی که در آنها ایراد پیدا شده است با رنگ مجزایی به استاد درس نمایش داده می‌شوند. ایرادهایی که این ابزار پیدا می‌کند می‌توانند به‌صورت گرافیکی یا به‌صورت یک لیست نمایش داده شوند.

 • H5P و بانک محتوا

  ادمین‌ها می‌توانند هرکدام از انواع مختلف محتوا در H5P را غیرفعال کنند. اساتید نیز می‌توانند هر کدام از محتواهایی که قبلا به بانک محتوا اضافه کرده‌اند را در بانک محتوا پنهان کنند.

 • محتواهای لینک‌شده در بانک محتوا

  ستون جدیدی به جدول بانک محتوا اضافه شده است که تعداد دفعاتی که به هر کدام از محتواها لینک داده شده است را نمایش می‌دهد. همچنین چنانچه اقدام به حذف محتوایی شود که به آن لینک داده شده است، اخطاری نمایش داده خواهد شد و شرایط را توضیح خواهد داد.

 • مشاهدهٔ بازنویسی‌ها و نمرهٔ قبولی در آزمون

  اساتید می‌توانند مستقیما در صفحهٔ آزمون بازنویسی‌های صورت گرفته در آن آزمون را مشاهده کنند. شاگردان نیز در صفحهٔ آزمون می‌توانند نمرهٔ قبولی آزمون را ببینند.

 • حفظ تنظیمات تغییر کرده در هنگام تعریف سؤال‌ها

  تنظیماتی که در هنگام تعریف کردن یک سؤال جدید انجام می‌شوند حفظ می‌شوند تا در هنگام تعریف کردن سؤال‌های آتی، به‌طور پیش‌فرض در فرم تعریف سؤال اعمال شوند.

 • محدودیت کلمه و بررسی تقلب در سؤال‌های تشریحی

  در این نسخه می‌توان برای سؤال‌های تشریحی حداقل و حداکثر تعداد کلمه تعیین کرد. همچنین چنانچه پلاگین بررسی تقلب روی مودل فعال باشد، پاسخ‌های شاگردان می‌توانند به‌طور خودکار برای پیدا کردن تقلب بررسی شوند.

 • و ده‌ها قابلیت جدید دیگر...

  تغییرات نسخهٔ ۳٫۱۱ محدود به موارد بالا نیست. از جمله سایر تغییرات می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • سازگاری با Open Badges نسخهٔ ۲٫۱
  • کنترل سرعت پخش فایل‌های صوتی و تصویری
  • بهبود گزارش تکمیل فعالیت
  • و …

مهاجرت به مودل

انتقال درس‌ها و دوره‌های موجود از سایر سیستم‌ها به مودل می‌تواند پر هزینه و دلهره‌آور باشد. انتقال محتواهای درسی به صورت دستی نیز بسیار زمان‌بر و غیر عملی است.سیستم مهاجرت محتوا به مودل می‌تواند در زمان کوتاهی و با کیفیت بالا، محتوای درسی شما را از سایر سیستم‌های مدیریت یادگیری به مودل وارد کند.

فرایند تبدیل دوره‌های درسی

سیستم مدیریت یادگیری موجود
(محتوای موجود)
سیستم انتقال محتوا
(عملیات تبدیل محتوا)
مودل
(بازبینی و ویرایش)
(فعال‌سازی درس‌ها)

توصیهٔ ما به شما

اهداف و نگرانی‌هایتان را با ما در میان بگذارید. ما به شما کمک می‌کنیم تا سریع‌تر و بهتر به مقصد برسید. رسیدن به نتایج مطلوب، نیازمند داشتن طرح و استراتژی است. ما در کنار شما خواهیم بود تا قالب مناسب با نیازمندی‌های تبدیل درس شما را طراحی کنیم و سپس فرایند تبدیل را برایتان انجام خواهیم داد.