مودل ۳٫۱۱ منتشر شد!

مودل ۳٫۱۱ منتشر شد!

در این نسخه قابلیت‌های جدیدی اضافه و موارد فراوانی بهبود داده شده است:

تکمیل فعالیت شاگردان: به شاگردان کمک می‌کند تا یادگیری خود را سازماندهی کنند

سیستم جدید تکمیل فعالیت شاگردان، که به سفارش و با حمایت انجمن کاربران مودل(*) پیاده‌سازی شده است، به شما امکان می‌دهد تا شرایط تکمیل و تاریخ‌های باز و بسته شدن فعالیت‌های درس را در صفحهٔ درس یا در صفحهٔ هر کدام از فعالیت‌ها نمایش دهید. با این قابلیت، شاگردان نمای کلی واضح‌تری از کارهایی که باید در درس انجام دهند را در یک نگاه مشاهده خواهند کرد و می‌توانند زمان خود را بهتر تنظیم کننند.
* انجمن کاربران مودل: Moodle User Association یا به‌اختصار MUA

بررسی‌کنندهٔ دسترسی‌پذیری برای محتوای درس

مودل ۳٫۱۱ امکان یکپارچه‌شدن با ابزار دسترسی‌پذیری آزمایشگاه آموزشی بریکفیلد را فراهم کرده است، تا به پیداکردن اشتباه‌های رایج در خصوص دسترسی‌پذیری در محتوای درس‌های مودل کمک شود. تمام ایرادهای شناسایی‌شده در قالب یک نقشهٔ حرارتی(*)، و همچنین به‌صورت یک گزارش همراه با لینک‌های مستقیم برای شما تا به‌راحتی بتوانید هر کدام از مشکل‌ها را مشاهده و برطرف کنید، نمایش داده خواهند شد.
* نقشهٔ حرارتی: Heatmap

بهبودهای صورت‌گرفته در فعالیت آزمون

مودل ۳٫۱۱ با مجموعه‌ای از بهبودها در فعالیت آزمون، هم برای سازندگان درس و هم برای شاگردان ارائه شده است:

  • نگهداری تنظیمات: هنگامی که یک سؤال آزمون با تنظیمات خاصی را تعریف می‌کنید، این تنظیمات ذخیره می‌شوند تا به‌صورت پیش‌فرض به سوال بعدی که می‌سازید اعمال شوند.
  • شمارنده کلمه برای سؤالات تشریحی: می‌توانید حداقل و حداکثر کلمات برای سؤالهای تشریحی تعیین کنید تا چنانچه پاسخی که یک فراگیر نوشته است کمتر یا بیشتر از محدوده تعیین‌شده باشد پیامی به او نمایش داده شود.
  • بررسی پاسخ سؤالات تشریحی برای سرقت ادبی یا تقلب: اگر یک پلاگین شناسایی تقلب روی سایت مودل شما نصب شده باشد، این پلاگین می‌تواند پاسخ‌هایی که شاگردان برای سؤالات تشریحی وارد می‌کنند را نیز مورد بررسی قرار دهد.

و بسیاری بهبودهای دیگر!

  • پشتیبانی از Open Badges v2.1، آخرین استاندارد نشان‌های دیجیتالی که توسط IMS توسعه داده شده است.
  • در این نسخه می‌توانید فیلدهای پروفایل کاربران را کاملا سفارشی کنید. همچنین فیلدهای قدیمی hard-code شده‌ای که کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند حذف شده است.
  • امکان تغییر سرعت پخش فایل‌های ویدیویی و صوتی.
  • بهبودهای صورت‌گرفته در H5P شامل امکان ساختن محتواهای H5P «لیست‌نشده» که تا زمانی که شما تصمیم نگیرید در بانک محتوا نمایش داده نخواهند شد.
  • پشتیبانی از درایوهای مشترک(*) در ریپازیتوری گوگل درایو

* درایوهای مشترک: Shared Drives

تقدیم به شرکای مودل

مطابق با بیانیهٔ مودل، مودل ۳٫۱۱ به شرکای تاییدشدهٔ مودل تقدیم شده‌است. بدون آنها، رشد و موفقیت مودل تاثیر جهانی امروز را نمی‌داشت.