مودل ۳٫۸ منتشر شد!

مودل ۳٫۸ منتشر شد!

در این نسخه قابلیت‌های جدیدی اضافه و موارد فراوانی بهبود داده شده است:

بینش بهتری در مورد فعالیت فراگیران در تالارهای گفتگو به‌دست آورید
با تحول‌های اخیری که در ماژول «تالار گفتگو» صورت گرفته است، اساتید به‌راحتی می‌توانند میزان مشارکت فراگیران را ارزشیابی کنند. برای این ارزشیابی حتی می‌توان از روش نمره‌دهی روبریک نیز استفاده کرد. نمای نمره‌دهی بسیار ساده و در عین حال مدرن طراحی شده است تا اساتید همزمان که در حال نمره دادن هستند، بتوانند مباحثات صورت‌گرفته را ببینند و حتی در صورت نیاز بتوانند پنجرهٔ نمره‌دهی را کوچک کنند. همچنین می‌توان از مباحثات صورت‌گرفته در تالار خروجی گرفت.
با استفاده از «گزارش اجمالی تالار گفتگو» که در این نسخه اضافه شده است، اساتید می‌توانند اطلاعات ارزشمندی دربارهٔ فعالیت هر کدام از فراگیران در تالار گفتگو به‌دست آورند. به‌طور مثال، اینکه چند بحث را شروع کرده‌اند، چند مطلب در تالار مطرح کرده‌اند، آخرین مطالبی که نوشته‌اند، تعداد کلمات و حروف مطالبشان، و اطلاعات مفید دیگر.

با استفاده از محتواهای تعاملی مشارکت فراگیران را بیشتر کنید
به‌عنوان فاز اول یکپارچگی مودل با H5P، در مودل ۳٫۸ اساتید می‌توانند محتواهای چندرسانه‌ای تعاملی ساخته‌شده توسط پروژهٔ متن‌باز H5P را در قسمت‌های مختلف مودل مانند صفحه‌ها، کتاب‌ها و برچسب‌ها جاسازی کنند. با استفاده از دکمهٔ H5P که به‌تازگی در ویرایشگر مودل اضافه شده است، اساتید می‌توانند از انواع آزمون، ارائه، تمرین‌های تصویری و غیره در مودل استفاده کنند.

با استفاده از بینش‌های واکاوش یادگیری(*)، میزان مشارکت در درس را افزایش دهید.
در مودل ۳٫۸ دو بینش جدید به پروژهٔ واکاوش یادگیری اضافه شده است که به اساتید کمک می‌کنند فراگیرانی که اخیرا یا اصلا به درس مراجعه نکرده‌اند را نظارت کنند و با آنها تماس بگیرند.
* بینش واکاوش یادگیری: Learning Analytics insight

استفاده از خندانک‌ها
پشتیبانی جدیدی از خندانک‌ها به مودل ۳٫۸ اضافه شده است. هم در هنگام فرستادن پیام و هم در ویرایشگر مودل، می‌توانید از این خندانک‌ها استفاده کنید.

مثل یک حرفه‌ای جستجو و فیلتر کنید!
در این نسخه، می‌توانید در صفحهٔ «میزِ کار» درس‌هایتان را راحت‌تر جستجو کنید، و آنها را بر اساس نوع درس یا فیلد سفارشی درس فیلتر کنید.
برای ادمین‌ها، پشتیبان‌هایی که به‌طور خودکار از درس‌ها گرفته می‌شوند، حال به‌ترتیب منطقی اجرا می‌شوند و این امکان وجود دارد که فایل‌های دروس در پشتیبان‌ها شامل نشوند.

تقدیم به کوئن روخِمَنز

انتشار مودل ۳٫۸ به کوئن روخمنز، هماهنگ‌کنندهٔ پروژهٔ ترجمهٔ مودل، تقدیم شده است. کوئن علاوه بر اینکه بیش از ۱۵ سال تمام مسائل مربوط به ترجمهٔ مودل را مدیریت کرده است، مسئول نگهداری از بستهٔ زبانی هلندی نیز هست. برای آشنایی بیشتر با نقش کوئن، می‌توانید به این مصاحبه مراجعه کنید.

برای راه‌اندازی مودل یا ارتقای مودل خود به نسخهٔ ۳٫۸ با ما تماس بگیرید.