مودل ۳٫۹ منتشر شد!

مودل ۳٫۹ که مدت‌ها منتظرش بودیم منتشر شد!

در این نسخه قابلیت‌های جدیدی اضافه و موارد فراوانی بهبود داده شده است:

یادگیری الکترونیکی را برای کاربرانتان دسترس‌پذیرتر از همیشه کنید
برای مودل ۳٫۹ از یک تیم متخصص خواسته شد تا ۲۰ صفحه از پرکاربردترین صفحه‌های مودل را مورد بررسی قرار دهند. این بررسی در ۳ سطح شاگرد، استاد و مدیر انجام شد و نتیجهٔ این بررسی به نسخهٔ ۳٫۹ کمک کرد تا دسترس‌پذیرترین نسخهٔ مودل را ارائه کند.

از منوی جدید «اضافه‌کردن فعالیت» لذت ببرید
منوی «اضافه‌کردن فعالیت‌ها و منابع» نمای کاملا جدیدی به‌خود گرفته است. در طراحی جدید، سرعت اضافه‌کردن فعالیت‌ها به درس‌ها به‌مراتب بیشتر شده است. همچین به‌راحتی می‌توانید فعالیت‌ها و منابعی که برایتان پرکاربردتر هستند را انتخاب کنید تا ابتدا آنها به شما نمایش داده شوند.

لیستی از منابع آموزشی را مرور کنید و آنها را به درستان اضافه کنید
اگر به‌دنبال فعالیت‌ها و منابع آموزشی برای درس‌هایتان می‌گردید، با استفاده از منوی «اضافه‌کردن فعالیت» می‌توانید به MoodleNet (شبکه اجتماعی اساتید) متصل شوید. در MoodleNet که هم‌زمان با مودل ۳٫۹ راه‌اندازی شده است، می‌توانید لیستی از منابع و فعالیت‌هایی که توسط سایر اساتید آماده و به اشتراک گذاشته شده اند را ببینید و هر کدام را که مایل بودید به درس خودتان وارد کنید.

فعالیت‌های تعاملی H5P را بسازید و نمره بدهید
در نسخهٔ ۳٫۹، پلاگین H5P به لیست پلاگین‌های استاندارد مودل اضافه شده است و بنابراین دیگری نیازی به نصب پلاگین‌های اضافی برای استفاده از محتواهای H5P نخواهید داشت. همچنین فعالیت‌های H5P به دفتر نمرهٔ مودل متصل شده‌اند و در نتیجه می‌توانید روی فعالیت‌های H5P که می‌سازید، شروط تکمیل هم تعیین کنید.

با تنها چند کلیک، کل درس را کپی کنید
در نسخهٔ ۳٫۹ با چند کلیک ساده می‌توانید یک کپی جدید از روی درس‌های موجودتان بسازید.

نتیجهٔ فیلتر شرکت‌کنندگان در درس را محدودتر کنید و اطلاعاتی که می‌خواهید را به‌سرعت پیدا کنید
در این نسخه، عملکرد فیلتر شرکت‌کنندگان در درس بهبود داده شده است و در نتیجه به‌سادگی می‌توانید شاگردان را در درس‌هایتان مرتب و فیلتر کنید. با استفاده از عملگرهای جستجوی AND و OR و NOT می‌توانید فیلتر شرکت‌کنندگان را به‌نحوی انجام دهید که دقیقا شرکت‌کنندگان مورد نظر شما نمایش داده شوند.

محیط‌های ارزشیابی کنترل‌شده‌تری را ایجاد کنید
با استفاده از یکپارچگی جدیدی که با مرورگر Safe Exam Browser صورت گرفته است، اساتید می‌توانند به‌سادگی آزمون‌های کنترل‌شده‌تری را برگزار کنند و شاگردان امکان استفاده از سایر سایت‌ها و برنامه‌ها را در طول آزمون نداشته باشند.

تقدیم به تمام معلم‌ها در سراسر دنیا

دنیاگیری کووید-۱۹ مدارس سراسر دنیا را مجبور کرده است تا به آموزش آنلاین روی بیارند و برخی معلم‌ها را مجبور کرده است تا مسیری بسیار طولانی‌تر از مسیر همیشگی خود را طی کنند و با چالش‌های بزرگی روبرو شوند تا دسترسی به آموزش را برای شاگردانشان فراهم کنند. انتشار مودل ۳٫۹ به تمام این معلم‌ها تقدیم شده است تا تعهدشان ارج نهاده شود و از آنها برای ادامهٔ تعلیم فرزندان دنیا تشکر شود.